Janakkalan Elopärinät 2020 – Ohjelma

Tapahtumajärjestäjä pidättää oikeuden viime hetken muutoksiin.

Näytösradalla ajonäytöksiä ja burnout-shownumeroita koko päivän ajan!

klo 8.00Portit auki.
Rompetori, peräkonttikirppis ja näytteilleasettajat pääsevät alueelle
klo 9.00Rompetori ja peräkonttikirppis avataan
Näytteilleasettajat, esittelijät paikoillaan
klo 9.30Rapamäki Racing Team & Ismo Mäenpää haastateltavana
Super Twin nitro Harley
klo 10.00Tervakosken Moottorikerho ry: trial-moottoripyörät näytös
klo 10.30VPK-nuorisojaosto haastateltavana & alkusammutusnäytös (mahd.)
klo 11.00Kantamotoristit haastateltavana: veteraanimoottoripyörät
klo 11.15Veteraani-cross-moottoripyörät & J. Vehmas, esittely & haastattelu
klo 11.30Turengin Autourheilukerho ry (TAUK) haastateltavana;
ralliautot, karting, formula V ja suunnistusautot
klo 11.45Janakkalan kunnan tervehdys, kunnanjohtaja Reijo Siltala
klo 12.00Musiikkia: Paradise City Boys
klo 12.45Rapamäki Racing Team & Ismo Mäenpää
Super Twin nitro Harley näytös
klo 13.00Mad Moose Racing ry: offroad-autot näytös
klo 13.30Janakkalan Nuorison Tuki ry: mopopaja & endurojaosto
klo 13.45Tech motorsport (drifting) näytös
klo 14.00Arttu Stenberg Stunt Show, Part I näytös
meet and greet/ fanitapaaminen
klo 14.30Hanhivuoma Motorsport & Pasi Koski haastateltavana
Crosskart Xterm-luokan kilpa-auto, merkki Speedcar näytös
klo 15.00Hämeen Mobilistit ry haastateltavana,
Moottoriajoneuvojen säilyttäminen, kunnostaminen ja entistäminen
klo 15.15KMPracing, Kai Peltonen näytös (mahd.)
Opel Ascona B, vm.-78 Roadsport A & Opel Kadett C Coupe
klo 15.30FinnElox/ Stardust-osastolla huutokauppa!
– huutokaupataan mm. kirkkoherran entinen Väyrysmersu, lähtöhinta 1€
klo 16.00Tyry Racing (Koivula Toni)
proto Citroen C3 (R-lite) näytös
klo 16.15Turengin Autourheilukerho ry: karting-ajonäytös
klo 16.15Siistein mopo-kisa: ilmoittautuminen
klo 16.30Musiikkia: Juice Duo
klo 17.15Arttu Stenberg Stunt Show, Part II näytös
+ Arttu haastateltavana
klo 17.30Musiikkia: Juice Duo
klo 18.15Siistein mopo-kisa: äänestys päättyy
klo 18.45Arttu Stenberg Stunt Show, Part III näytös
klo 19.00Musiikkia: Aatuadolf
klo 19.45Siistein mopo-kisa: voittajan julistaminen
klo 20.00Musiikkia: Laiska Leppone & Kari Tiilikainen
klo 21.00Musiikkia: Herra Vuoret
klo 21.45DJTT
klo 22.30Illan pääesiintyjä: Petri Nygård!
klo 0.00Kiitossanat, turvallista kotimatkaa ja nähdään ensi kesänä uudelleen!

Tapahtumaa tukemassa mm.:

.

%d bloggaajaa tykkää tästä: